Zabawy

Pomysły na zabawy dla dwulatka

Czym kierować się podczas wyboru zabaw dla dwulatka?
Wybierając zabawy dla dwulatka, należy pamiętać, że mają one służyć nie tylko temu, aby dziecko się nie nudziło, ale aby mogło się prawidłowo rozwijać. Podczas wyboru takich zabaw należy się jednak kierować prostotą i mieć na uwadze to, że każde dziecko jest inne i lubi coś innego. To rolą rodzica jest zaobserwowanie, jakie zabawy są dla jego dziecka najciekawsze i najlepiej służą jego rozwojowi.

Zabawy dla dwulatka-pomysły

Domowa koszykówka– prosta zabawa, do której potrzebne jest jedynie wiaderko lub głębsza miska oraz kilka papierowych kulek. Dzięki rzucaniu z różnych odległości, dziecko doskonale ćwiczy koordynację ręki i oka.
Gdzie to jest?– rodzic z kolorowych magazynów wycina różne meble, a także zdjęcia przedstawiające pomieszczenia. Dziecko ma za zadanie dopasować meble do odpowiednich pokojów. Nawet jeżeli dziecko będzie miało z tym kłopoty, zabawa ta w doskonały sposób wpływa na jego zdolności konwersacyjne.
Ciepło-zimno– rodzic chowa mały przedmiot i prosi, aby dziecko go odnalazło. Kiedy będzie blisko mówi „ciepło”, kiedy daleko-„zimno”. Zabawa ta uczy dzieci, że to że czegoś nie widać, nie oznacza, że tego nie ma.

Inne zabawy dla dwulatka

Wymyślając zabawy dla dwulatka, należy pamiętać także o najprostszych rozwiązaniach- układaniu puzzli i konstrukcji z klocków, malowaniu farbami, kolorowankach i wyklejankach, zabawie ciastoliną, a także czytaniu i opowiadaniu dziecku bajek. Nawet tak nieskomplikowane zabawy uczą dziecko samodzielności oraz kreatywności.