Rozwój

Jakie zabawki wybrać dla dwulatka?

Dziecko w wieku 2 lat jest energiczne i ciekawe otaczającego je świata. W drugim roku życia mózg pociechy intensywnie się rozwija, a brzdąc każdego dnia nabywa nowe umiejętności i doskonali te, które już posiada. Jak bawić się z dwulatkiem, by stymulować go do rozwoju?

Układanki i gry pamięciowe

Zabawy dla 2 latka powinny wspierać rozwój umysłowy dziecka. Dobrym wyborem dla malucha są drewniane układanki, sortery kształtów i proste gry pamięciowe, polegające na kojarzeniu par, kształtów i obrazków. Dzięki nim, dziecko uczy się rozpoznawania i nazywania barw, kształtów i różnych rzeczy, a także ćwiczy koncentrację, logiczne myślenie i motorykę małą. Rodzice mogą bawić się wspólnie z pociechą, zachęcając malucha do mówienia i poznawania nowych słów. Dla dwulatków odpowiednie są również pierwsze puzzle. Duże elementy ułatwiają układanie obrazka, a ich niewielka liczba sprawia, że dziecko szybko uczy się, na czym polega zabawa.

Zabawki zachęcające do aktywności fizycznej

Małe dzieci są pełne energii, dlatego ruchowe zabawy dla 2 latka są lubiane przez wszystkie pociechy. Zabawki takie jak piłki, kręgle lub pchacze sprawiają, że maluchy mają wiele radości z aktywności fizycznej zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Szczególnie dobrym wyborem dla 2 latków są pchacze i jeździki, które wpływają pozytywnie na rozwój motoryki. Dodatkowo obie zabawki są wyposażone w grające przyciski i inne elementy stymulujące zmysły pociechy. Dzięki nim, 2 latek jeszcze chętniej bierze udział w zabawach ruchowych i jednocześnie rozwija się intelektualnie.